#WOMENPS Київ 23-28 червня 2019

Кінець червня 2019 впевнено вкорінився змінотворчим напрямком для ГО «Ідеї змін». З 23.06 по 28.06 українські, грузинські та німецькі учасники проєкту «Жінки, мир, безпека: чи стануть шансом для вирішення затяжних конфліктів в Україні та Грузії?» провели трьохсторонню зустріч у Києві. До обговорення були представлені гендер, мир та конфлікти в Україні, з точки зору міжнародних та місцевих підходів.

Спіч про затяжний конфлікт в Україні та навколо неї: суб’єкти, проблеми, підходи регулювання провела Дарія Гайдай – асоційована експертка Центру Нової Європи, радниця віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Про роботу ОБСЄ щодо гендеру та конфліктів в Україні розповіла Нада де Мурашкіна – виконуюча обов’язки радниці з гендерних питань, SMM ОБСЄ. Доповідь «Журналістика та конфлікт: гендерна перспектива в Україні та Грузії» підготовлена Монікою Елленою.

Про анти-гендерні рухи в Україні як складову конфлікту розповіла Олена Суслова – голова Жіночого інформаційно-консультаційного центру, експертка з гендерних питань щодо впровадження Резолюції ООН 1325 «Жінки, мир і безпека». Також учасники мали змогу зустрітися із жінками-ветеранками у просторі Veteran hub, де обговорили проблему жінок на фронтових лініях та жінок екс-комбатантів.

У рамках теми «Жінки в процесах трансформації конфліктів: громадянське суспільство» була проведена презентація групи ЄС та групи НАТО, а також спіч про підвищення ролі жінок, у тому числі жінок з неконтрольованих територій, у миротворчій діяльності. У програмі зустрічі Катерина Левченко розповіла про реалізацію національного плану дій щодо Резолюції СК ООН 1325 «Жінки, мир і безпека». Окрім теоретичного блоку на учасників також чекала практична групова робота. А на завершення – брифінг “Жінки, мир і безпека: шанс для тривалих конфліктів у Грузії та Україні?”, що відбувся в UCMC і Запуск транснаціональної молодіжної мережі мультиплікаторів для порядку денного жінок, миру, безпеки”, доповідачами якого стали Олена Захарова («Ідеї змін», Україна), Міріам Мюллер (Polis180, Німеччина), Катерина Гай (Україна), Кетеван Васадзе (Грузія), Софо Харазі (Грузія).

Перебіг подій транслювався в активних профілях ГО «Ідеї змін» на сторінках соціальних мереж:

Facebook https://www.facebook.com/IdeasForChangeUkraine/

Instagram https://www.instagram.com/ideas_for_change_ua/.