Жінки, мир, безпека: чи стануть шансом для вирішення затяжних конфліктів в Україні та Грузії? (2019)

Після реалізації українсько-німецького проекту у 2016 році та німецько-українсько-грузинського проекту у 2018 році Центр Громадських ініціатив “Ідеї змін” (м.Київ, Україна), Polis180 (м.Берлін, Німеччина) та Асоціація жінок ВПО “Згода” (м.Тбілісі, Грузія) продовжують працювати за напрямком “Жінки, мир, безпека” у контексті конфліктів в Україні та Грузії. У 2019 році ми націлені зосередитися на конкретних питаннях обраних країн у контексті 20-річчя Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки. Мир. Безпека” у 2020 році. Шляхом організації двох семінарів для українських, німецьких та грузинських молодих спеціалістів у Тбілісі (5 – 10 травня 2019 року) та Києві (23 – 28 червня 2019 року), а також дослідницької конференції у Берліні (вересень 2019) ми хочемо підвищити обізнаність щодо напрямку “Жінки, мир, безпека”, а також здійснити аналіз кращих практик.

З моменту завершення Холодної війни десятки тисяч людей з декількох східноєвропейських країн піддавалися та піддаються стражданню через жорстокі конфлікти. Страждання жінок та чоловіків під час конфлікту та після його завершення відрізняються: жінкам частіше відмовляють у доступі до житла, системи охорони здоров’я та соціальних послуг, а їхній доступ на ринок праці частіше є більш обмеженим. В Україні та Грузії жінки часто стикаються із  відвертим переслідуванням або навіть сексуальною експлуатацією під час перетину адміністративного кордону/контактної лінії. У той же самий час дослідження показали, що, якщо брати до уваги погляд та досвід жінок під час врегулювання конфлікту – окрім визнання окремих спеціальних потреб та вразливості жінок під час конфлікту – це часто веде до прийняття менш мілітаризованих та більш стійких мирних рішень.

Під час реалізації проекту #womenps Центр громадських ініціатив “Ідеї змін”, Polis180 та Асоціація жінок ВПО “Згода” вивчають роль жінок у контексті питань миру та безпеки в Грузії та Україні, відповідаючи на такі питання: Яким є стан прав жінок та участі жінок у політичних та соціальних перетвореннях в Україні та Грузії? Як влада та актори громадянського суспільства, громадські організації та медіатори працюють над питаннями жінок, миру та безпеки? Які особливі виклики постають перед жінками ВПО? Чи відрізняється та яким чином ситуація в Україні та Грузії і чому вони один в одної можуть повчитися? Що може Німеччина та ЄС зробити, щоб зміцнити фокус на питаннях жінок, миру та безпеки під час врегулювання конфліктів в Україні та Грузії?

У Вас є питання? Пишіть нам на електронну адресу womenps@polis180.org

Проектна діяльність 2019

  • Семінар молодих українських, німецьких та грузинських фахівців у Тбілісі (5 – 10 травня 2019 року) та Києві (23 – 28 червня 2019 року).

 

  • Семінар молодих українських, німецьких та грузинських фахівців у Києві (23 – 28 червня 2019 року).

 

 

  • Організація двох онлайн семінарів з написання політичних документів.
  • Організація дослідницької конференції у м.Берлін (вересень 2019 року) для учасників проекту 2016, 2018 та 2019 років, а також зацікавленої громадськості.
  • Публікація п’яти аналітичних документів, які стосуються конкретних аспектів напрямку “Жінки. Мир. Безпека”.

Вам цікаво дізнатися про попередні схожі проекти? Дізнайтеся більше про проект “Поза пртоколом: жінки та міжнародна політика у Німеччині та Україні” (2016) та “Жінки, мир, безпека: чи стануть шансом для вирішення затяжних конфліктів в Україні та Грузії?”  (2018).

Партнери проекту

Polis180

 

Polis180 (м.Берлін, Німеччина) був заснований у червні 2015 року командою молодих професіоналів та старшокурсників університетів. Polis180 – це аналітичний центр низинного рівня, чиї представники мають на меті розвиток розуміння та вплив на формування закордонної та європейської політики відповідно до поглядів, інтересів та цінностей молодого покоління. Організацію підтримують Hertie Foundation, the Schwarzkopf Foundation, the Allianz Cultural Foundation, the German Foreign Office, Impact Hub Berlin та багато інших. У 2016 році Polis180 був визнаний “найкращим новим аналітичним центром у Німеччині” (8-м у світовому рейтингу) у програмі “Аналітичні центри та громадянське суспільство” Пенсильванського університету.

Consent

Робота Асоціації жінок ВПО “Згода”  (Тбілісі) спрямована на побудову демократичного та мирного суспільства з рівними можливостями для ВПЛ, особливо жінок. Організація була заснована у 1996 році жінками з громади внутрішньо-переміщених осіб. Організація працює над покращенням економічних умов, системи охорони здоров’я та освіти для ВПЛ та інших груп меншин з особливим наголосом на жінок та молодь. З 2010 року Асоціація у партнерстві з CARE International на Кавказі та чотирма іншими громадськими організаціями з п’яти регіонів Грузії (включаючи відокремлені регіони) імплементує проект “Зміцнення участі жінок у миротворчості на південному Кавказі”.

Команда проекту

Olena Zakharova

Олена Захарова (Центр громадських ініціатив “Ідеї змін”) є однією із співзасновниць Центру громадських ініціатив “Ідеї змін”. До цього, з 2013 до 2016 року, працювала Директором Департаменту міжнародної політики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД). У 2016 році Олена виступала партнером Polis180 у проекті “Поза протоколом: жінки та міжнародна політика у Німеччині та Україні”. Між 2003 та 2013 вона перебувала на державній службі, працюючи у Департаменті політики та безпеки Міністерства закордонних справ України, Департаменті Асоціації та європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України. У 2007 – 2011 роках Олена працювала першим секретарем у Посольстві Україні в Канаді (Оттава).

Дубель Володимир

Володимир Дубель (приєднався до команди Центру громадських ініціатив “Ідеї змін” навесні 2019 року) активний учасник благодійних проектів на сході України. Має досвід менеджменту організацій, планування та проведення подій, управління великими проектами та координації командної роботи. Має закордонний досвід роботи, але вірить, що усі набуті навички потрібно реалізовувати у своїй країні.

 

Miriam Müller

Міріам Мона Мюлер (керівник проекту, Polis180): Міріам працює в Національному комітеті Німеччини ООН Жінки та спеціалізується на міжурядових процесах у сфері “Жінки. Мир. Безпека” у рамках ЄС та ООН. Крім того, Міріам працює над питанням економічного впливу та динаміки збройних конфліктів та їхнього впливу на генлерно-обумовлене насилля. У 2018 році Міріам була учасницею проекту #womenps.

 

Maximiliane Linde

 

 

Максиміліане Лінде (студентка-асистентка, Polis180): Максиміліане наразі отримує ступінь бакалавра політичних та релігійних наук в Університеті м. Мюнстер (Німеччина). Максиміліане закінчила семестр по обміну з Університетом м.Вараша (Польща) та отримала досвід роботи у Фундації Генріха Бьоля у Тель-Авіві (Ізраїль) та у Міністерстві закордонних справ у м.Берліні (Німеччина).

 

Julia Kharashvili

Юлія Харашвілі (Асоціація жінок ВПО “Згода”) є Головою Асоціації жінок ВПО “Згода”. Після війни в Абхазії (1992 – 1993) та переміщення вона разом із колегами створила громадську організацію з метою підтримки внутрішньо-переміщених жінок. Між 2008 та 2010 роками вона займала посаду заступника Директора Департаменту міжнародних відносин Міністерства біженців та притулку Грузії. Юлія є членом координаційної групи з питань імплементації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН №1325 “Жінки. Мир. Безпека”. Починаючи з 2014 року вона є членом Дорадчої групи високого рівня для глобального дослідження впливу Резолюції Ради Безпеки ООН №1325.

Тривалість проекту

1 лютого – 31 грудня 2019 року

Підтримка проекту

Міністерство закордонних справ Німеччини

Міністерство закордонних справ Німеччини

MFA