#JointHistoryTextbook-2090. Спільна книга з історії. Київ, 23-24 вересня 2019.

У вересні ГО «Ідеї змін» разом із Іnmedio (м. Берлін) та провідними істориками зі всієї України, провели дводенний воркшоп щодо написання об’єднаних і розрізнених історичних аналізів у метанаратив. Основа – включити сприйняття усіх учасників і, таким чином, сприяти подоланню комунікаційної блокади.

Інститут медіа консультації (Inmedio) на чолі з Любляною Вустехубе та Дірком Сплінтером вели роботу з посередництва та структурованого діалогу у майбутньому між учасниками з України та Росії.

Метанаратив буде записаний у формі гіпотетичної глави про період 1989 – 2014 років у підручнику історії, виданого у 2090 році.

Хочеться також відмітити, що схожа подія відбулася і у Москві, де було викладено бачення життя країн з точку зори російських історичних експертів.

 

Спільний 5-денний семінар для 18 учасників із України, Німеччини та Росії щодо аналізу різних наративів та створення проекту спільного тексту гіпотетичного підручника з історії заплановано на 8 – 12 листопада 2019 року, у місті Берлін. 

 

Партнери проекту:

inmedio

inmedio (м. Берлін) – була заснована в 1998 році в Берліні та Франкфурті-на-Майні. Inmedio проводить проекти з посередництва та діалогу в різних країнах Азії, Африки та пострадянського регіону у співпраці з нашими місцевими партнерами. Крім того, підтримує міжнародних акторів та їхні проекти, тренінги та стратегічними порадами щодо політики.

 

 

 

ILPP

Інститут прав та публічної політичної політики (ІППП) – російська автономна некомерційна організація, яка займається відомими виданнями від постійних незалежних правових центрів, з 1993 року здійснює науково-дослідницьку, видавничу та просвітницьку діяльність у галузі досліджень та оцінки конституційних процесів в Росії та в мирі. До 2000 року Інститут вступив до складу Московського загальнонаціонального наукового фонду як Центр конституційних досліджень (Східної та Центральної Європи).

Підтримка проекту

Міністерство закордонних справ Німеччини

FFO