#JointHistoryTextbook-2090. Зустріч експертів та експерток у Берліні

08 – 12 листопада 2019 року у Берліні зустрілися 18 експертів та експерток з академічних установ, аналітичних центрів та неурядових організацій, а також журналістів та журналісток, щоб спільно із медіаторами розглянути та проаналізувати низку українських, німецьких та російських історичних наративів. Метою такого аналізу є пошук поворотного моменту, після якого почалося погіршення відносин між цими країнами.

Історичні наративи часто відображають глибоко вкорінені думки, сформовані індивідуальним і колективним досвідом. Усвідомлення походження наративу не вимагає абсолютної з ним згоди, але спроба зрозуміти його суть допомагає підготувати фундамент для успішних переговорів стосовно виходу з кризи.

За результатами спільної роботи експертів та експерток буде підготовлена спільна публікація, сфокусувана на таких п’яти темах, які були визначені як найактуальніші в українсько-німецько-російських відносинах: Голодомор 1930-х років і його вплив на ідею української незалежності; 1991 рік – різні погляди на розпад Радянського Союзу та набуття Україною незалежності; спроби та провали співробітництва з НАТО; конкуруючі версії щодо Євромайдану, Криму та Донбасу.

Про проект

Проект “Спільний підручник історії – 2090” був розроблений та імплементований Центром громадських ініціатив “Ідеї змін” (Київ) спільно з inmedio peace consult gGmbH (Берлін) та Інститутом права і публічної політики, ІППП (Москва) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

#JointHistoryTextbook-2090