# JointHistoryTextbook-2090 Спільна книга з історії

Уже з липня Центр громадських ініціатив “Ідеї змін” розпочинає свою плідну роботу у проекті для подолання конфліктних історичних наративів щодо війни на Донбасі та конфлікту в і навколо України, а також розвитку відносин між західним світом та Росією є ключовим фактором для відновлення стосунків у короткотерміновій та середньотерміновій перспективі та повернення до Європейської архітектури безпеки, заснованої на праві.

Ці наративи можуть біти настільки непримиренними, що, зокрема, у рамках структурованого діалогу ОБСЄ було прийняте рішення про спеціальну відмову від обговорення минулого, оскільки це постійно заводить процес у глухий кут. Разом з тим, більш прискіпливий погляд виявляє, що у суспільствах існують не тільки монолітні блоки уявлень, але набір різних наративів та окремих аналізів від індивідуальних експертів.

Мета проекту

Даний проект націлений на об’єднання розрізнених історичних аналізів від експертів з різних країн у метанаратив, який би включав сприйняття усіх учасників і, таким чином, сприяв би подоланню комунікаційної блокади.

Цей метанаратив має бути записаний у формі гіпотетичної глави про період 1989 – 2014 років у підручнику історії, виданого у 2090 році.

Термін проекту

Липень – грудень 2019 року

Учасники проекту

Стати учасником проекту від української сторони запрошуються історики, політологи та ексепрти, які:

  • мають експертизу у роботі з історичними наративами в Україні;
  • працюють у політичній сфері чи дотичній до неї: особи, які приймають рішення в аналітичних центрах, радники з питань розвитку політик, представники медіа, історики та представники освітніх закладів;
  • мають готовність брати участь у діалозі спільно з німецькими та російськими учасниками;
  • володіють усною та письмовою англійською мовою.

Основними учасниками є вибрані люди з вищезгаданих груп, які готові брати активну участь у проекті та мають високий “мультиплікаційний потенціал”. Збалансований політичний склад у поєднанні з готовністю брати участь у конструктивній діяльності є важливим для успіху проекту. Збалансований гендерний склад не становить проблем для цієї цільової групи.

Діяльність

Семінар для групи українських учасників, під час якого буде представлені цілі та задачі проекту та методи роботи (23 – 24 вересня 2019 року, м. Київ). Проведення подібних семінарів для групи німецьких учасників (м.Берлін) та групи російських учасників (м. Москва).

Спільний 5-денний семінар для 18 учасників з України, Німеччини та Росії щодо аналізу різних наративів та створення проекту спільного тексту гіпотетичного підручника з історії (8 – 12 листопада 2019 року, м. Берлін).

Партнери проекту:

inmedio

inmedio (м. Берлін) – була заснована в 1998 році в Берліні та Франкфурті-на-Майні. Inmedio проводить проекти з посередництва та діалогу в різних країнах Азії, Африки та пострадянського регіону у співпраці з нашими місцевими партнерами. Крім того, підтримує міжнародних акторів та їхні проекти, тренінги та стратегічними порадами щодо політики.

ILPP

Інститут прав та публічної політичної політики (ІППП) – російська автономна некомерційна організація, яка займається відомими виданнями від постійних незалежних правових центрів, з 1993 року здійснює науково-дослідницьку, видавничу та просвітницьку діяльність у галузі досліджень та оцінки конституційних процесів в Росії та в мирі. До 2000 року Інститут вступив до складу Московського загальнонаціонального наукового фонду як Центр конституційних досліджень (Східної та Центральної Європи).

Підтримка проекту

Міністерство закордонних справ Німеччини

FFO