Щоб долучити ширше коло експертів та експерток до діалогу щодо історичних наративів, наші партнери з inmedio peace consult (Берлін, Німеччина) розробили онлайн-іструмент, який дозволяє здійснювати спільну роботу над одним текстом та орієнтований на досягнення консенсусу.
Діалоговий онлайн-іструмент дозволяє надавати експертний зворотній зв’язок та розміщувати коментарі до наративів щодо таких тем:
- Голодомор 1930-х років і його вплив на ідею української незалежності;
- 1991 рік – різні погляди на розпад Радянського Союзу та набуття Україною незалежності;
- спроби та провали співробітництва з НАТО;
- конкуруючі версії щодо Євромайдану;
- підходи до врегулювання конфлікту щодо Криму та Донбасу.
Ці наративи були відібрані українськими, німецькими та російськими експертами та експертками під час особистісних зустрічей у рамках проекту “Спільний підручник історії 2090”, результатом якого стала публікація аналітичного документу “Спільне та відміне: Дослідження наративів у суспільній свідомості Німеччини, Росії та України”.
Як це працює
На відміну від звичайних відкритих онлайн-форумів (які часто спричиняють трансляцію провокативних заяв та мови ненависті), цей інструмент надає конфендиційний простір для конструктивного діалогу щодо спільного тексту. Водночас, він запобігає нагромадженню суперечливих коментарів без щонайменшого взаємного узгодження наприкінці.
У даному онлайн-інструменті таке погодження досягається за допомогою системи ранжування рівнів згоди чи незгоди щодо кожного окремого коентаря чи зміни. (Не)згода може бути висловлена кожним користувачем шляхом вибору серед чотирьох рівнів підтримки. Алгоритм автоматично вставляє у текст той варіант, який отримав “найвищий” рівень консенсусу серед користовачів онлайн-інструменту.
Як долучитися
Щоб отримати свій персональний реєстраційний код для роботи з діалоговим онлайн-інструментом, надішліть, будь-ласка, електронний лист на admin@contested-narratives-dialogue.org, зазначивши в ньому організацію, в якій ви працюєте, поле вашої експертизи, попередній досвід участі у діалогах та/або іншу відповідну інформацію.
Ґрунтуючись на внеску долучених онлайн діалогових партнерів, ми плануємо видати нову редакцію аналітичного документу у другій половині 2020 року.
Ми б хотіли скористуватися цією нагодою, щоб отримати зворотній зв’язок та коментарі від ширшого кола експертів та експерток, аніж ті, які брали участь у персональних зустрічах.
Про проект
Проект “Спільний підручник історії – 2090” був розроблений та імплементований Центром громадських ініціатив “Ідеї змін” (Київ) спільно з inmedio peace consult gGmbH (Берлін) та Інститутом права і публічної політики, ІППП (Москва) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
#JointHistoryTextbook-2090