Звернення Урядової уповноваженої з питань гендерної політики України Катерини Левченко до учасників #womenps-2018

Урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко надіслала вітання учасникам експертної дискусії “Жінки, мир та безпека: світовий досвід для України”, що відбулася 11 жовтня 2018 року у рамках проекту “Жінки, мир, безпека: чи стануть шансом для вирішення затяжних конфліктів в Україні та Грузії?

“Ви всі знаєте, наскільки Резолюція РБ ООН №1325 є важливою для України та Грузії, а також для інших країн світу. Саме тому як український Уряд, так і українські громадські організації звертали і прождовжують звертати свою увагу на її імплементацію в Україні.  

Говорячи про Резолюцію РБ ООН №1325, я також беру до уваги так званні сестиринські резолюції, які закликають держави попереджати та боротися із насильством щодо жінок, у першу чергу проти сексуального насильтва під час конфліктів, та збільшувати роль жінок і жіночих організацій у процесі прийняття рішень та розбудови миру.

Декілька слів про останні події в Україні та в українській публічній політиці. На початку вересня 2018 року Уряд України прийняв оновлений Національний план дій щодо імплементації Резолюції №1325. Що нового у цьому плані?

По-перше: включення питання попередження та боротьби із сексуальним насильством під час конфліктів як невд’ємної частини Національного плану. По-друге: розширення переліку державних інституцій, які відповідальні за імплементацію резолюції. Наприклад, включення Міністрества тимчасово окупованих територій та внутрішньо преміщених осіб. По-третє: більша увага була надана питанню участі жінок у попередженні та врегулюванні конфліктів, а також у миротворчих операціях. По-четверте: запровадження конкретних індикаторів, наприклад 10% жінок у складі миротворчих сил. По-п’яте: увага до збільшення індивідуальної та інституційної спроможності різних спеціалістів шляхом реалізації постійних навчальних програм. І останнє: більше уваги до монтіорингу та оцінки. 

Звичайно, це перелік лише основних пунктів, але я переконана, що вони дуже важливі для збільшення ефективності Національного плану. Даний план є інструментом імплементації загальної урядової ґендерної політики. Рівень його ефективності залежить від активності всіх залучених акторів, співпраці між ними, підтримці міжнародного співтовариства та участі організацій громадянського суспільства, у першу чергу жіночих неурядових організацій.

Міжнародний досвід Резолюції РБ ООН №1325, дискісія щодо шляхів збільшення видимості активістів громадянського суспільства на другому та третьому рівнях, документація та розслідування випадків сексуального насильства в умовах конфлікту – усі ці теми дуже важливі для України.

Сьогодні є міжнародний день дівчат.  Я бажаю усім дівчатам мати мрію та іти вперед, щоб реалізувати її в житті. А також просувати ґендерно-чутливе та відповідальне включення молоді з неурядового сектору у побудову стабільного та мирного суспільства: в Україні, Грузії, Німеччині та в інших країнах світу.

Як Урядова уповноважена з питань гендерної політики я бажаю Вам продуктивної дискусії та конкретних результатів. Я буду дуже вдячна отримати рекомендації та зворотній звязок за результатами Вашої зустрічі. Успіхів Вам!”