Жінки, мир та безпека: світовий досвід для України

Як відбуалася та відбувається імплементація Резолюції РБ ООН №1325 в інших країнах світу? Які уроки ми можемо з цього винести? Що з цього може бути втілено в Україні та Грузії?

Про це говорили учасники програми #womenps-2018 із запрошеними українськими експертами та експертками, активістами та активістками у ході експертної дискусії “Жінки, мир та безпека: світовий досвід для України”, що відбулася 11 жовтня 2018 року у рамках проекту “Жінки, мир, безпека: чи стануть шансом для вирішення затяжних конфліктів в Україні та Грузії? ” в Creative Women Space (м. Київ).

Бенедікт Хілшер, координатор з питань миробудівництва та медіації Департаменту операцій з питань миру, PATRIR, представив доповідь про виклики щодо забезпечення участі жінок у процесах миробудівництва на місцевому рівні у регіоні Близького Сходу та Північної Африки.

Про посилення кримінальної складової у розслідуваннях злочинів сексуального насилля під час збройного конфлікту у Колумбії розповіла Сільвія Рояс-Кастро, яка наразі є співробітницею Німецького інституту світових та локальних досліджень (м. Гамбург), а раніше співпрацювала із Центром вивчення законності, справедливості та суспільства Колумбії (м. Богота).

Досвідом просування ґендерно-чутливого та відповідального залучення молоді для будівництва довготривалого та стійкого миру у суспільствах, які переживають конфлікт на прикладі Ємену та Сирії поділилася Есмеральда Альтмайер – колишня гендерна радниця UNDP в Арабських державах.

Міріам Мюллер, яка наразі є співробітницею ООН Жінки Національного комітету Німеччини (м. Бонн, Німеччина), розповіла про імплементацію Резолюції РБ ООН 1325 в Німеччині на рівні громадянського суспільства.

Що стосується України, то Керівниця Інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова поділилася своїм баченням із учасниками проекту та гостями заходу про виклики та нові можливості щодо імплементації Резолюції РБ ООН 1325.

Що значить бути жінкою у країні, яка перебуває у стані війни? Про це ділилася виконавча директорка благодійної організації “Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” Ольга Іванова. Вона презентувала гру “Бути жінкою”, покликану в ігровому форматі пропрацювати стереотипи щодо ролі жінок в Україні.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко надіслала відео-вітання учасникам експертної дискусії “Жінки, мир та безпека: світовий досвід для України”.